Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

XII Festiwal Tarota 2.12.2017

Zapraszamy 2 grudnia 2017 roku na dwunastą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”. Patronować nam będzie karta Wisielec i związane z nią sprawy duchowe. Na Festiwalu wystąpią Krzysztof Azarewicz, Izabela Dajwłowska- Przewłocka, Jakub Kamiński, Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.

XII Festiwal Tarota
„Duchowy wymiar tarota”
sobota 2 grudnia 2017, Warszawa
10:00-17:00
Millennium Plaza Al. Jerozolimskie 123a, 26. piętro sala J

 

Zapraszamy 2 grudnia 2017 roku na dwunastą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”. Patronować nam będzie karta Wisielec i związane z nią sprawy duchowe. Na Festiwalu wystąpią Krzysztof Azarewicz, Izabela Dajwłowska- Przewłocka, Jakub Kamiński, Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel. Przez cały czas trwania festiwalu otwarty będzie sklepik, w którym można będzie kupić aktualne i archiwalne numery "Tarocisty" oraz płyty DVD z nagraniami z poprzednich festiwali oraz wydane przez nas książki i czasopisma o astrologii.

Miejsce: Warszawa, sala konferencyjna w Millennium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, 26. piętro sala J

Cena: 100 zł dla prenumeratorów „Tarocisty”, 120 zł dla pozostałych
W cenę wliczone są materiały i napoje (woda, sok, kawa, herbata). W dniu festiwalu będzie można kupić bilet w kasie przy wejściu w miarę wolnych miejsc. Uwaga! Ograniczona liczba miejsc.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Albireo s.c. ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa
mBank 39114020170000410205477296
W opisie przelewu dopisz: FESTIWAL TAROTA

Można też zapłacić za wejście na miejscu.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu Tarota uzyskasz od organizatorek:
Izabeli Podlaskiej-Konkel i Miłosławy Krogulskiej pod numerami telefonów: +48 600 218 488, +48 600 218 588 lub mailowo: iza.podlaska (at) gmail.com

Plan XII Festiwalu Tarota
9.30-10.00 Otwarcie recepcji, rejestracja uczestników

10.00-10.05 – Rozpoczęcie festiwalu

10.05 – 11.00
Duchowe wyzwania w praktyce tarota
Izabela Podlaska-Konkel

Czy tarot coś mówi o naszych duchowych doświadczeniach? Osoby, które korzystają z porad tarocistów, rzadko pytają o sprawy duchowe. Czy jednak jest to obszar, który pomijamy w codziennym obcowaniu z kartami i podczas sesji z klientami? Przyjrzymy się duchowym i mistycznym kartom tarota i zastanowimy się, co w rozkładach mówią o naszej sytuacji w wymiarze duchowym. Zobaczymy, że tarot może służyć jako narzędzie do wyższych celów.

11.00-12.00
Tarot jako narzędzie terapeutyczne
Izabela Dajwłowska- Przewłocka

Tarot to niesamowite karty służą nie tylko do wróżenia. Można z nimi pracować również pod czas terapii. Ustawienia systemowe to w skrócie przywracanie porządku w naszym systemie rodzinnym lub zawodowym. Każdy ma swoje miejsce a zaburzenie tego układu ma dla nas konsekwencje w życiu codziennym. To nie jest ława terapia zwłaszcza, że często dotyczy to bolesnych spraw związanych z przeszłością naszej rodziny.  Nie wszyscy chcą uczestniczyć w spotkaniach grupowych, dlatego takie ustawienia terapeuta przeprowadza w ciszy gabinetu na karteczkach, laleczkach lub ... z pomocą doświadczonego tarocisty na kartach tarota.

12.00-12.15 krótka przerwa

12.15-13.15
Medytacje o tarocie Tomberga

Jakub Kamiński

Valentin Tomberg (1900-1973), nawrócony krótko po drugiej wojnie na katolicyzm antropozof, swoje główne dzieło czyli właśnie „Medytacje o 22 arkanach tarota” pisał w latach 1963-1967, będąc już członkiem Kościoła Katolickiego. Zdawać by się mogło, że tarota nie sposób pogodzić z doktryną katolicką. Tu jednak czeka nas ogromne zaskoczenie ponieważ przedmowę do pierwszego wydania "Medytacji" przygotował Hans urs von Balthasara – szwajcarski teolog, duchowny katolicki i kardynał mianowany przez Jana Pawła II. Posługując się Wielkimi Arkanami autor stara się medytacyjnie doprowadzić do głębszej, wszechogarniającej mądrości katolickiego Misterium”. W trakcie wykładu przyjrzymy się jak odczytać można przesłanie Hermesa Trismegistosa w chrześcijańskim duchu.


13.15-14.15 przerwa obiadowa

14.15 – 15.45
Symbolika karty Wisielec w pismach Aleistera Crowleya
Krzysztof Azarewicz

Podczas tego bogato ilustrowanego slajdami wykładu Krzysztof omówi szczegółowo symbolikę karty Wisielec z Tarota Thota. Przyjrzy się opisom karty, jakie przedstawiali słynni okultyści, Eliphas Levi i Oswald Wirth, którzy zainspirowali Crowleya do stworzenia tej talii. Wskaże również na powiązania zachodzące pomiędzy Wisielcem, a tradycją alchemiczną i magią seksualną.

15.45-15.55 krótka przerwa

15.55 – 17.00
Coaching i tarot - co mają sobie do zaoferowania?
Miłosława Krogulska

Techniki coachingowe przydatne w pracy tarocisty". Coaching to proces rozwoju, podczas którego klient zdąża do obranego przez siebie celu. Metoda ta wypracowała szereg przydatnych modeli wspomagających klienta, korzysta też z technik opierających się na synchroniczności. Podczas zajęć zastanowimy się, co coach może dać tarociście, a co tarocista coachowi. Najpopularniejsze modele coachingowe połączymy z rozkładami tarota. Zastanowimy się też nad podobieństwami i różnicami ról tarocisty i coacha.


17.00 zakończenie festiwalu.

Sylwetki wykładowców

Krzysztof Azarewicz –z wykształcenia politolog, z zamiłowania tłumacz i wydawca. Założyciel oficyny Lashtal Press, redaktor pisma „Tarocista”. Od kilkunastu lat współtworzy liryki i merytoryczną oprawę albumów zespołu Behemoth. Współautor Spowiedzi heretyka, wywiadu-rzeki z Adamem Nergalem Darskim. Zaangażowany jest w działalność Ordo Templi Orientis. Podróżuje wraz z żoną Anią i eksploruje magiczne wymiary Wyżyny Tybetańskiej, piramid i pustyń Północnej Afryki, a także okultystycznych scen Berlina, Londynu i Nowego Jorku.

Izabela Dajwłowska- Przewłocka od wielu lat zajmuje się chirologią (czytaniem z dłoni), tarotem, astrologią i numerologią w Warszawie i nie tylko. Prowadziła liczne programy telewizyjne oraz przygotowuje artykuły merytoryczne w prasie ezoterycznej. Prowadzi swój gabinet w Warszawie Alchemia Duszy i Ciała www.alchemiaduszy.com

J
akub Kamiński – etnograf/antropolog kultury z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Amatorsko zajmuję się historią i teorią zachodniego okultyzmu. Staram się też w praktyce sprawdzać zapomniane techniki magiczne i sztuki mantyczne – ostatnio badam geomancję, katoptromancję, krystalomancję i hermetyczną Sztukę Pamięci (Ars Memoriae).

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

Izabela Podlaska-Konkel specjalizuje się w tarocie oraz astrologii partnerskiej, horarnej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Autorka książek „Astrologia horarna w praktyce” (2017) i „Podręcznika astrologii” (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl

Serdecznie zapraszamy!

Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel

Nowości

XII Festiwal Tarota 2.12.2017

Zapraszamy 2 grudnia 2017 roku na dwunastą edycję Festiwalu Tarota organizowanego przez kwartalnik „Tarocista”. Patronować nam będzie karta Wisielec i związane z nią sprawy duchowe. Na Festiwalu wystąpią Krzysztof Azarewicz, Izabela Dajwłowska- Przewłocka, Jakub Kamiński, Miłosława Krogulska i Izabela Podlaska-Konkel.

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com