Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 23Kwartalnik Tarocista nr 22Kwartalnik Tarocista nr 21Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

"Tarocista" nr 7 - Spis treści

"Tarocista" numer 7 [1(7)2011], 90 stron, format A5, druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Zamów archiwalny numer Tarocisty

Okładka kwartalnika Tarocista nr 1(7)/2011Od redakcji

W tym numerze "Tarocisty" polecamy artykuł, jak zrobić tarotową mapę marzeń i rozkłady kart, które mówią o spełnianiu życzeń. W numerze znaleźć można też historię karty Pustelnik, który jako pielgrzym jest w drodze do swojego wymarzonego celu. Polecamy arytkuł „Matki, żony, kochanki”, który opisuje, jak być kobietą z czyichś marzeń i spełnić także własne marzenia w artykule. Warto zapoznać się z tekstem o jednym z najstarszych rozkładów tarota "Krzyżu celtyckim".

NAUKA TAROTA

Kierunek kart i miejsce przy stole

Jaki kierunek rozkładania kart jest idealny? To zależy, jakie miejsca zajmiemy przy stole, bo usadzenie wpływa na to, jak będziemy się zachowywać i odbierać sesję z kartami. Praktyczne zastosowanie kilku reguł, jakie znane są psychologom i biznesowym negocjatorom, może być bardzo przydatne podczas sesji tarota.

Karta Kochankowie

Kochankowie to szósta karta wielkich arkanów. Pierwszy raz Głupiec na swojej drodze spotyka dwie postaci, a nie tylko jedną. Karta Kochankowie oznacza bowiem miłość między dwojgiem ludzi, wybór między dwiema życiowymi drogami, a także różne rodzaje relacji, jakie tworzymy przez całe życie.

Kolory woreczków

Choć naszej talii zapewne jest obojętne, jakiego koloru jest woreczek, w którym ją przechowujemy, to wielu tarocistów o bardziej wysublimowanych gustach zwraca na to uwagę. Jeśli chcesz dobrać woreczek lub pudełko do talii według ezoterycznego znaczenia kolorów, przygotowaliśmy krótki przewodnik.

Wizyta u wróżki

Jak przygotować się na wizytę u tarocisty lub tarocistki, żeby jak najwięcej skorzystać z wróżby? Wiadomo, szewc bez butów chodzi, a tarociści sami nie mają sobie czasu rozłożyć kart. Dlatego często korzystają z usług znajomych lub nieznajomych tarocistów. Przedstawiamy krótki poradnik, co zrobić, jak się nastawić psychicznie, czego oczekiwać i wymagać od wróżki podczas sesji tarota.

TAROT W PRAKTYCE

Tarotowa mapa marzeń

Mapa marzeń to popularna technika planowania i zdobywania tego, co chcemy w życiu osiągnąć. Choć tworzenie mapy na pierwszy rzut oka wielu osobom wydaje się nieco infantylne, to znane są liczne opinie, które potwierdzają jej skuteczność. Mapę marzeń można tworzyć w dowolnym czasie, choć tradycyjnie robi się to się podczas pierwszego wiosennego nowiu, w okolicy dnia urodzin albo w Nowy Rok. Mapę marzeń można połączyć z kartami tarota po to, aby stworzyć własną drogę do skutecznego spełniania naszych życzeń.

Matki, żony, kochanki

Kobiety, które pojawiają się na kartach tarota, są nie tylko symbolami duszy czy pierwiastka żeńskiego we Wszechświecie. Wskazują również na konkretne kobiety z krwi i kości. Jakie role pełnią, w jakich momentach życia możemy się z nimi utożsamiać i jak rozpoznać w nich siebie?

HISTORIA

Pustelnik. Droga do zrozumienia

Najstarsze znaczenia tarotowego Pustelnika odwołują się do upływu czasu, w miarę którego wyjaśnią się wszystkie zagadki. Czas pokaże, czy nasze działania rzeczywiście były cokolwiek warte i czy nasze zmagania z losem miały głębszy sens, czy były tylko nic nie znaczącym epizodem.

Krzyż celtycki

Skąd pochodzi i kto go po raz pierwszy rozłożył, tego nie sposób dzisiaj ustalić. Krzyż celtycki nie ma raczej jednak związku ze starożytnymi Celtami, bo brak jest jakichkolwiek dowodów, aby posługiwali się oni kartami tarota. Krzyż celtycki jest jedną z odmian tzw. krzyża solarnego. Symbol ten był używany w większości prehistorycznych kultur w Europie i na całym świecie. Koło oznacza Słońce, a ramiona krzyża wskazują na cztery kierunki świata, cztery pory roku i cztery pory dnia.

ROZKŁADY

Jak spełnić marzenia?

Prezentujemy rozkłady, które pomogą nam opisać nasze marzenia i pragnienia - i na całe życie, i na rok. Rozkłady na marzenia możemy kłaść w dowolnym czasie, ale radzimy skupić się na nich szczególnie przed urodzinami. Karty pomogą nam wyznaczyć nowe cele i pokażą, jakie marzenia mogą się szybko spełnić.

Rozkład 1. Gwiazda marzeń
Rozkład 2. Brama Marzeń
Rozkład 3. Świadomość
Rozkład 4. Siedem Życzeń
Rozkład 5. Za zamkniętymi drzwiami

Relacja z II Festiwalu Tarota

Zapowiedzi

Nowości

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty bramy cz. 1

Tarociści dzielą karty tarota na różne grupy. Uważają, że niektóre karty są ważniejsze, mocniejsze i bardziej znaczące od innych. Jednym z takich wyróżników są karty bramy, często opisywane w polskiej literaturze tarotowej.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com