Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 23Kwartalnik Tarocista nr 22Kwartalnik Tarocista nr 21Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

"Tarocista" nr 3 - Spis treści

"Tarocista" numer 3 [1(3)2010], 100 stron, format A5, druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Zamów archiwalny numer Tarocisty

Od redakcji

Aktualności

Nowości wydawnicze

Wywiad z autorami Tarota Maroon

Okładka kwartalnika Tarocista nr 1(3)/2009Nauka tarota

Karta Kapłanka

Symbolika karty Kapłanka, znaczenia karty w interpretacji - podstawowa wiedza dla początkujących.
Przeczytaj cały artykuł za darmo

Polubić swoją talię

Porady, jak wybrać talię do wróżenia, z jakich talii wróży się najlepiej i czy ta ulubiona talia zawsze mówi do nas zrozumiałym językiem.

Tarotowe opowieści

Proponujemy rozkłady i ćwiczenia, które przygotują cię do samodzielnej interpretacji kart. Kiedy zaczynamy się uczyć tarota, nie zawsze wiadomo, na czym i na kim ćwiczyć. Opowiadanie tarotowych historii to świetne ćwiczenie i bezcenna nauka interpretacji kart.

Jaki rozkład wybrać?

Kiedy poznamy znaczenia kart, przed nami kolejny etap nauki wróżenia. Musimy wybrać rozkład, którym będziemy się posługiwać. W artykule opisujemy, do czego służą rozkłady, po czym poznać dobry rozkład i które rozkłady używać na początku pracy z tarotem.

Osobista karta na rok

Karty tarota mogą służyć nie tylko do wróżenia na konkretne pytania. Dzięki nim możesz obliczyć, jakie karty patronują kolejnym latom twojego życia. Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Tarot w praktyce

Zima w tarocie

Są karty zimne, i są karty ciepłe. Które karty sprawiają, że robi nam się zimno ze strachu? Dlaczego Pustelnik brnie samotnie przez śnieg, a para żebraków decyduje się na ryzykowny spacer w śnieżnej zawiei?Opowiadamy o zimie w sercu i śniegu na kartach, a także oznakach nadchodzącej wiosny.
Przeczytaj cały artykuł za darmo

Wielkie arkana i Enneagram

Wojciech Jóźwiak przedstawia przyporządkowania typów Enneagramu do poszczególnych kart traota.

Karty bramy. Część 1

W małych arkanach mamy kilka kart szczególnych, które są ważniejsze niż pozostałe. Opowiadamy o znaczeniu i symbolice kart bram w pierwszej części cyklu poświęconego tym kartom.

Moc pentagramu

Artykuł o historii i symbolice pentagramu i jego związkach z mistyką, astrologią i matematyką. Przedstawiamy specjalne rozkłady oparte o kształt pentagramu z przykładami interpretacji.

Historia

Niebo jest w nas

Karta Gwiazda przynosi nadzieję, ociera łzy i jest zapowiedzią lepszego jutra – odkrywamy jej historię, symbolikę i ukryte znaczenia.

Talie

Kocim tropem

Tarociści kochają koty, a koty tarocistów. Twórcy talii pamiętają o tej wzajemnej fascynacji. Zapraszamy na przegląd kocich piękności w najciekawszych kocich taliach.

Rozkłady

Prezentujemy nowe autorskie rozkłady przygotowane specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

Kupno i sprzedaż mieszkania

Przed kupnem lub sprzedażą mieszkania warto zasięgnąć porad kart, jeśli mamy wątpliwości, czy transakcja będzie korzystna lub czy mieszkanie będzie dla nas dobre. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

1 rozkład: Dom
2 rozkład: Drzwi
3 rozkład: Na sprzedaż
4 rozkład: Pokoje
5 rozkład: Które piętro?
6 rozkład: Gwiazda
7 rozkład: Sąsiedzi

Analiza związku

Rozkłady do analizy związku i opisu relacji między partnerami. Rozkłady są świetne do analizy długoletnich związków, ale nadają się też do wróżenia na związki nowe, które dopiero się rozwijają.

1 rozkład: Między nami
2 rozkład: Serce na dłoni
3 rozkład: Kryzys
4 rozkład: Satysfakcja

Wokół tarota

Tarotowe perfumy Dolce Gabbana

O stworzenie kompozycji tarotowych zapachów pokusili się projektanci Domenico Dolce i Stefano Gabbana, właściciele marki Dolce & Gabbana.

Nowości

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty bramy cz. 1

Tarociści dzielą karty tarota na różne grupy. Uważają, że niektóre karty są ważniejsze, mocniejsze i bardziej znaczące od innych. Jednym z takich wyróżników są karty bramy, często opisywane w polskiej literaturze tarotowej.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com