Tarocista - kwartalnik o wróżeniu z kartRSSNasz profil na FacebookNasz kanał na YouTube
Zamów bieżący numer kwartalnika TarocistaZamów bieżący numer kwartalnika Tarocista
Numery archiwalne kwartalnika Tarocista
Kwartalnik Tarocista nr 23Kwartalnik Tarocista nr 22Kwartalnik Tarocista nr 21Kwartalnik Tarocista nr 20Kwartalnik Tarocista nr 19Kwartalnik Tarocista nr 4(18)2013Kwartalnik Tarocista nr 3(17)2013Kwartalnik Tarocista nr 2(16)2013Kwartalnik Tarocista nr 1(15)2013Kwartalnik Tarocista nr 4(14)2012Kwartalnik Tarocista nr 3(13)2012Kwartalnik Tarocista nr 2(12)2012Kwartalnik Tarocista nr 1(11)2012Kwartalnik Tarocista nr 3-4(9-10)2011Kwartalnik Tarocista nr 2(8)2011Kwartalnik Tarocista nr 1(7)2011Kwartalnik Tarocista nr 4(6)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(4)2010Kwartalnik Tarocista nr 1(3)2010Kwartalnik Tarocista nr 2(2)2009Kwartalnik Tarocista nr 1(1)2009

"Tarocista" nr 2 - Spis treści

"Tarocista" numer 2 [2(2)2009], 90 stron, format A5, druk czarno-biały, okładka kolorowa.

Od redakcji

Nowości wydawnicze

Okładka kwartalnika Tarocista nr 2/2009Nauka tarota

Karta Mag

Symbolika karty Mag, znaczenia karty w interpretacji - podstawowa wiedza dla początkujących.
Przeczytaj cały artykuł za darmo

O karcie dnia

Praktyczne porady, jaki wybrać sposób na losowanie karty dnia, do czego ona służy i jak urozmaicić sobie tę codzienną pracę z kartami. Artykuł zawiera trzy rozkłady ułożone specjalnie dla fanów karty dnia.

Wróżenie z trzech kart

Porady dla początkujących tarocistów, jak nie wpaść w pułapkę wróżby na trzy karty. W artykule przeczytasz, co zrobić, aby dobrze zinterpretować ten prosty, ale bardzo użyteczny rozkład.

Sztuka zadawania pytań

Zanim zadasz pytanie kartom tarota, dobrze się zastanów. Od tego, jak sformułujesz pytanie, zależy, jaką odpowiedź otrzymasz. W artykule proponujemy, jak poradzić sobie ze zbyt ogólnymi pytaniami.

Tarot w praktyce

Jak wywróżyć pieniądze

Często pytamy tarota o naszą finansową przyszłość. Zaskakujące jest, że w tarocie tak mało jest kart zwiastujących biedę, a tak wiele zapowiadających dobrobyt i stabilność finansową. W artykule opisujemy dokładnie, które karty odpowiedzą pozytywnie na nasze pytania, a które nie. Podajemy zmodyfikowany rozkład Gwiazda na sprawy finansowe wraz z przykładem interpretacji.
Przeczytaj fragment artykułu za darmo

Odwracać czy nie odwracać?

Jest to odwieczny dylemat tarocistów pod każdą szerokością geograficzną, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych: stosować karty odwrócone czy nie? Czy są one przejawem magicznych mocy, bałaganu w talii czy może ostrzeżeniem od tarota? Przedstawiamy różne metody interpretacji kart odwróconych.

Ogród Cesarzowej

Opowiadamy o blaskach i cieniach III arkanu tarota. Karta Cesarzowa w różnych rozkładach może podpowiadać nam pozytywne rozwiązania, a nawet udzielić pomocy. Kto może się schronić w jej przyjaznym ogrodzie?

Terapeutyczny wymiar Wielkich Arkanów

Nasz kontakt z kartami często pokazuje, czego nam w życiu brakuje lub na jakim etapie rozwoju duchowego jesteśmy. Przedstawiamy wskazówki, jak interpretować karty Wielkich Arkanów, które lubimy lub których się obawiamy - wszystko z perspektywy psychologicznej i terapeutycznej.

Historia

Prawdziwa twarz Wisielca

Kim jest mężczyzna na XII karcie tarota? Opowiadamy o historii karty, jak rozwijała się jej symbolika, jak zmieniały się atrybuty, a także jakie jest znaczenie Wisielca na różnych poziomach interpretacji.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Rozkłady

Nowe rozkłady specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

Andrzejkowe wróżby

Jesień to czas miłosnych wróżb. Zachęcamy do wykorzystania kart tarota podczas andrzejek. Proponujemy pięć rozkładów andrzejkowych dla pań i panów.

1) Wróżba dla samotnych pań:
Jaki będzie mój ukochany?
2) Wróżba dla samotnych panów:
Jaka będzie moja ukochana?
3) Wróżba dla samotnych na nadchodzący rok
4) Wróżba dla pań: Która pierwsza wyjdzie za mąż?
5) Wróżba dla osób mających partnera:
Czy pobierzemy się w nadchodzącym roku?

Praca i finanse

Nowe rozkłady na karierę i pieniądze przygotowane specjalnie dla czytelników naszego magazynu. Przy każdym rozkładzie prezentujemy przykład interpretacji.

1 rozkład: Trzy finansowe źródła
2 rozkład: Analiza sytuacji finansowej
3 rozkład: Czy znajdę nową pracę?
4 rozkład: Czy dostanę awans?
5 rozkład: Za chlebem
6 rozkład: Relacje z szefem

Wokół tarota

Salvador Dali, magia i tarot

Przedstawiamy historię powstania niezwykłej talii, której autorem jest Salvador Dali. Opowiadamy też o związkach artysty z magią i tarotem.

Jedna talia to za mało

Jak wpada się w nałóg kolekcjonowania kart? Każdy zaczyna od jednej talii, a potem kolekcja zaczyna rosnąć.

Moja droga do tarota

Nasza czytelniczka Tamara opowiada o tym, jak została tarocistką i jak ten krok zmienił jej życie.

Magiczna ochrona

Talie tarota wymagają specjalnego traktowania i magicznej ochrony. Opowiadamy o tym, jak wyganiać złe energie z miejsca, w którym wróżymy. Podajemy również dwa rytuały: oczyszczający i energetyzujący talię tarota.

Talie

Talie o wampirach

Prezentujemy najpopularniejsze talie, których bohaterami są wampiry. Zamieszczamy również rozkład autorstwa Karen Mahony wraz z przykładową interpretacją. Nadaliśmy mu w redakcji nazwę Wampir, choć jego celem jest nie znalezienie wampira, ale analiza, kto lub co w naszym otoczeniu wysysa z nas energię i co blokuje nasze plany i pogarsza samopoczucie.
Przeczytaj cały artykuł za darmo

Zapowiedzi

Nowości

Dwor Mieczy

Miecze to najszybsze karty w tarocie. Gdy się pojawiają, szykuje się niezłe zamieszanie, bo są ciekawskie i nie boją się nawet najtrudniejszych pytań. Nie ustaną, aż zwyciężą i pokonają adwersarzy. Kierują się logiką, szukają nowych rozwiązań, zawsze są czujne i gotowe do walki na argumenty.

Karta Papież

Papież oznacza autorytet i wyższy porządek moralny. Jest piątą kartą wielkich arkanów i występuje zaraz po Cesarzu, ziemskim władcy. Jest też trzecim mężczyzną, po Magu i Cesarzu, jakiego spotyka na swojej drodze Głupiec. Papież uczy Głupca wartości moralnych i duchowej praktyki.

Joker kontra Głupiec

Historia kart klasycznych jest równie tajemnicza jak dzieje kart tarota. Może się wydawać, że Joker to odpowiednik tarotowego Głupca. Prześledźmy historię tej karty, by przekonać się, jak jest naprawdę.

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty bramy cz. 1

Tarociści dzielą karty tarota na różne grupy. Uważają, że niektóre karty są ważniejsze, mocniejsze i bardziej znaczące od innych. Jednym z takich wyróżników są karty bramy, często opisywane w polskiej literaturze tarotowej.

tlo
© 2009-2015 Kwartalnik Tarocista - Aktualny numer kwartalnika  Kontakt z redakcją  Prenumerata  Polityka Prywatności

Kwartalnik "Tarocista", ul. Pruszkowska 29/259, 02-119 Warszawa, e-mail: redakcja (at) tarocista.com